Kasy Farex Pro 300, Elzab K10 Online, Posnet Mobile Online i Novitus One Online

Mobilne kasy fiskalne w wersji online – 4 modele popularnych marek

Wejście w życie ważnych regulacji prawnych otworzył drogę do realnego pojawienia się nowego systemu fiskalizacji. A nowy system fiskalizacji spowodował realne pojawie się na rynku urządzeń rejestrujących online. I to naprawdę różnych! Dlatego dziś zajmiemy się ich konkretną grupą: kasami mobilnymi. Oto 4 ciekawe przykłady, gdzie 2 z nich, Posnet Mobile Online i Elzab K10 Online, są „spodziewanymi kontynuacjami”, a kolejne 2 – Farex Pro 300 i Novitus One Online – to zupełne nowości.

Wszystkie opisywane kasy rejestrujące charakteryzują się standardami spełniającymi wymogi prawne oraz techniczne systemu online. Przede wszystkim więc umożliwiają internetową łączność z Centralnym Repozytorium Kas oraz transmisję tą drogą niezbędnych informacji – odnośnie prowadzonej ewidencji obrotu, wystawianych dokumentów czy wykonanych przeglądów technicznych. Ponadto, urządzenia te dysponują pamięcią chronioną oraz zapewniają współpracę z terminalem płatniczym. A także sprawdzają się podczas pracy w trybie mobilnym. Te kwestie je łączą – a jakie różnią? Co oprócz tego mają do zaoferowania wymienione modele?

Kasa fiskalna Farex Pro 300

Skoro to urządzenie rejestrujące online, to warto na wstępnie wspomnieć jeszcze o łączności z CRK. Ta bowiem może przebiegać różnie. Jednym sposobem jest użycie wbudowanego portu Ethernet i skorzystania z sieci komputerowej LAN. Druga możliwość to komunikacja bezprzewodowa, za sprawą dodania opcjonalnego modemu GSM lub modułu Wi-Fi. Zresztą Farex Pro 300 posiada też inne złącza, typu USB, RS-232 czy PC, które sprzyjają współpracy z różnymi peryferiami, np. szufladą kasjerską, czytnikiem kodów kreskowych lub wagą elektroniczną. Warto też wspomnieć, że urządzenie rejestrujące online, zaliczające się raczej do grupy tych tańszych, ma do zaoferowania również zaprogramowanie bazy towarowej rzędu 100 000 PLU. A to wszystko mieści się w niedużej, odpornej na długotrwałe użytkowanie i estetycznej obudowie.

Kasa fiskalna Posnet Mobile Online

A teraz model, który z pewnością nie jest mobilny jedynie z nazwy. Urządzenie od Posnet to w zasadzie najmniejsza i najlżejsza kasa fiskalna online spośród dostępnych obecnie na rynku technologii sprzedaży. Zresztą mówimy o zmodernizowanej wersji znanego i cenionego modelu, którego wymiary wynoszą zaledwie 162 x 49 x 86 mm, a waga – 400 g. Posnet Mobile Online z łatwością obsługuje się oburącz, przechowuje w kieszeni czy transportuje samochodem. Kasa może pochwalić się też wydajnym akumulatorem, szybkim, przyjaznym w obsłudze mechanizmem termicznym (z opcją umieszczania NIP-u klienta, logo firmy czy grafiki na wydruku), intuicyjną klawiaturą oraz atrakcyjnym designem (dostępnym w 2 wersjach kolorystycznych). W przypadku tego urządzenia także występują różne możliwości współpracy z CRK: przez USB, po podłączeniu komputera z dostępem do internetu albo bezprzewodowo (wersja z modemem 3G bądź z modułem Wi-Fi/Bluetooth).

Kasa fiskalna Elzab K10 Online

Czyli kolejna technologia, którą spora część przedsiębiorców może rozpoznawać – zwłaszcza, że wśród nich jest wielu użytkowników tego modelu. To nowsza wersja Elzab K10, dostosowana do systemu online. Zatem posiada solidną, wzmocnioną konstrukcję z antypoślizgową powłoką oraz obszernym, kolorowym ekranem dotykowym, odpornym na zachlapania i zarysowania. Panel ten spełnia funkcje przejrzystego wyświetlacza (emitującego także kody QR) oraz wygodnej w obsłudze klawiatury. Poza złączem USB, Elzab K10 Online może posiadać Wi-Fi, Bluetooth bądź GPRS do bezprzewodowej komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi (czy też, w przypadku stosownych rozwiązań, z CRK). Dodając do tego pojemną baterię litowo-jonową – którą można ładować przy użyciu instalacji samochodowej – a także praktyczny mechanizm drukujący i nowoczesny design, zyskujemy naprawdę atrakcyjną, ergonomiczną i funkcjonalną kasę fiskalną do pracy mobilnej.

Kasa fiskalna Novitus One Online

Kolejne, kompaktowe urządzenie rejestrujące z panelem dotykowym – 5-calowym ekranem pokrytym hartowanym szkłem. Novitus One Online również charakteryzuje się stylowym wyglądem, występującym w 5 różnych zestawieniach kolorów. Ponadto, daje szerokie możliwości w zakresie konfiguracji panelu sterowania, a przy tym także dostęp do takich rozwiązań, jak poczta elektroniczna, kalkulator czy przeglądarka internetowa. Warto wspomnieć, że kasa współpracuje z aplikacją NoviCloud, pozwalającą na przechowywanie istotnych danych w chmurze. Co więcej, z pewnością ten model online od Novitus wygrywa z pozostałymi, wymienionymi technologiami pod jednym względem: umożliwia zaprogramowanie dowolnej liczby pozycji towarowych w bazie PLU. A oprócz tego? Wydajny akumulator, wystawianie paragonów, faktur VAT i wielu rodzajów dokumentów niefiskalnych czy rozmaite interfejsy (gdzie Ethernet służy też komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas, a w wersji rozszerzonej – można skorzystać w tym celu z opcji GSM/Wi-Fi). Nie da się ukryć, że zarówno pod względem wizualnym, jak i użytkowym Novitus One Online prezentuje się znakomicie.

Na koniec należy zaznaczyć, że każda z opisanych kas rejestrujących online sprawdza się również w niejednym przedsiębiorstwie działającym w trybie stacjonarnym. Zwłaszcza, jeśli charakteryzuje się ono stanowiskiem obsługi klientów o niedużej przestrzeni. Jednak wymienione modele odznaczają się tym właśnie, że świetnie nadają się do wykonywania obowiązków w terenie lub w sytuacjach wymagających dojazdu do klienta.

Jeden komentarz do “Mobilne kasy fiskalne w wersji online – 4 modele popularnych marek”

  1. moje typy to: elzab k10 online (z nowszych wersji dawnych modeli) oraz novitus one online (z zupełnych nowości). po prostu lubię, cenię i promuję kasy fiskalne z ekranami dotykowymi 😀 zwłaszcza, jeśli są to modele do pracy mobilnej. a poza tym korzystałem z k10 i w wielu sytuacjach okazała się naprawdę wytrzymała i praktyczna, zaś one online wydaje się naprawdę jeszcze ciekawszym urządzeniem, pod każdym względem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj dobrą odpowiedź *