Przenośne drukarki fiskalne - Posnet Temo Online i Novitus Deon Online

Drukarki fiskalne online (nie tylko) do pracy mobilnej – te modele warto poznać!

Różne powody mogą stać za faktem poszukiwań niedużego urządzenia rejestrującego. Fakty natomiast są takie, że coraz częściej przedsiębiorcy decydują się właśnie na modele, które sklasyfikowane jako mobilne. Tym bardziej, że dziś takie urządzenia, pod względem funkcjonalności czy parametrów, potrafią wcale nie ustępować swoimi większym odpowiednikom. Najlepiej pokazują to drukarki fiskalne online od wiodących producentów. Oto 2 szeroko cenione modele: Posnet Temo Online i Novitus Deon Online. Co konkretnie mają one do zaoferowania oprócz swojej mobilności?

Konstrukcja ważniejsza, niż myślisz – kto sięga po mobilne drukarki fiskalne online?

Tak naprawdę treść powyższego nagłówka porusza szereg istotnych kwestii z punktu widzenia prowadzenia działalności oraz użytkowania technologii sprzedaży. Zacznijmy od końca, czyli od aspektu „online”. Po wejściu nowoczesnego systemu fiskalizacji wielu przedsiębiorców zostało zachęconych (możliwość skorzystania z ustawowej ulgi) czy wręcz zobligowanych (treść nowelizacji ustawy o VAT) do korzystania z modeli online. Dlatego m.in. internetowa współpraca z Centralnym Repozytorium Kas okazuje się dziś szczególnie ważnym standardem w każdego typu urządzeniach rejestrujących.

Idąc dalej: przedsiębiorcy szukają też nieraz modeli pracujących w oparciu o program sprzedażowy, gastronomiczny, hotelarski lub inny, który znacznie rozszerza możliwości technologii sprzedaży (oraz samej pracy w ogóle). A przy tym oferujących zdecydowanie wysokie parametry użytkowe. W rezultacie, sięgają często nie po kasy, a właśnie po drukarki fiskalne.

Co więcej, często chodzi o jak najmniejsze, ergonomiczne modele. Przyczyną tego faktu może być komfort obsługi urządzenia rejestrującego podczas handlu obwoźnego lub w ramach świadczenia usług, wiążącego się z dojazdem do klienta. Czyli, krótko mówiąc: przy realizacji obowiązków służbowych w trybie mobilnym. Ale nie tylko wtedy. Nierzadko dalej chodzi o pracę stacjonarną, jednak np. w małych punktach handlowych, na stanowiskach obsługowych o mocno ograniczonej przestrzeni, w miejscu biurowym czy też w ramach sprzedaży internetowej. W takich warunkach też wybór pada zwykle na urządzenie rejestrujące o niewielkich gabarytach.

Wszystko to razem składa się na rosnącą popularność mobilnych drukarek fiskalnych online. Czas poznać bliżej interesujące modele z tego segmentu.

Temo Online – mobilna drukarka fiskalna od Posnet

Trzeba przyznać, że urządzenie rejestrujące Posnet z pewnością wyróżnia się pod jednym względem. Jeśli chodzi o drukarki fiskalne łączące się przez internet z CRK, nadal nie ma sobie równych, jeśli chodzi o kompaktowość obudowy. Gabaryty modelu Temo Online mieszczą się w wymiarach 86 x 46 x 128 mm, co sprawia też, że waży jedyne 360 g – i to już z zainstalowaną rolką papieru termicznego. Tak więc drukarka fiskalna posiada nie tylko solidną konstrukcję i stylowy, miły dla oka design. To przede wszystkim supermałe urządzenie rejestrujące, mieszczące się dosłownie w typowej kieszeni kurtki. Łatwość oburęcznej obsługi „w powietrzu”, transportowania i przechowywania urządzenia rejestrującego to niezaprzeczalny atut modelu, jakim jest drukarka fiskalna Posnet Temo Online. Poza ergonomią konstrukcji, model ten pozwala przesyłać dane przez internet do Centralnego Repozytorium Kas na 2 sposoby: dzięki wbudowanemu portowi USB i połączeniu z komputerem z dostępem do sieci albo po zastosowaniu opcjonalnego modułu, umożliwiającego skorzystanie z Wi-Fi. Ponadto, świetnie poradzi sobie z obsługą do 100 000 pozycji towarowych, zdefiniowanych w programie sprzedażowym. Warto też wspomnieć o prostej instalacji materiałów eksploatacyjnych, sprawnym wydruku dokumentów (gdzie np. na paragonach mogą znaleźć się NIP nabywcy i dwuwymiarowe kody kreskowe) oraz dodatkowym zasilaniu bateryjnym.

Deon Online – mobilna drukarka fiskalna od Novitus

Nie ulega wątpliwości, że model marki Novitus ma nieco większe gabaryty. Wciąż jednak pozostaje w jasnej, bezsprzecznie mobilnej stylistyce. W dodatku interesującej i eleganckiej pod względem designu, co nieraz doceniali zarówno użytkownicy, jak i eksperci. Zarazem nieduża, poręczna i solidna obudowa modelu Deon Online nie wyklucza takich rozwiązań, jak np. rozbudowana, alfanumeryczna klawiatura, raczej rzadko spotykana w tego typu technologiach sprzedaży (a zwłaszcza mobilnych). Przy okazji warto wspomnieć, że jest ona pokryta silikonową powłoką, która skutecznie chroni panel sterowania przed wnikaniem brudu czy przypadkowym zalaniem. Drukarka fiskalna Novitus posiada też rozbudowane standardy komunikacyjne, zawierające takie porty, jak RS-232, USB czy Ethernet. A oprócz tego – może być wzbogacona o opcje połączeń bezprzewodowych (Bluetooth, Wi-Fi). Oznacza to, że Deon Online nie tylko sprzyja wygodnej transmisji danych do CRK czy pracy mobilnej, ale i świetnie odnajduje się w systemie sprzedaży. Tym bardziej, że ma też inne, atrakcyjne opcje. Obsłuży nawet 1 000 000 pozycji PLU, szybko wydrukuje paragony z NIP-em klienta lub logotypem firmy, a w sytuacji braku dostępu do zasilania sieciowego – poratuje wbudowanym, wydajnym akumulatorem.

Jeden komentarz do “Drukarki fiskalne online (nie tylko) do pracy mobilnej – te modele warto poznać!”

  1. co racja to racja przy takich gabarytach i możliwościach to drukarka mobilna sprawdzi się w zasadzie wszędzie. no, o ile będzie dostęp do komputera i programu handlowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj dobrą odpowiedź *