Elzab Mini E - kasa rejestrująca

Zakup kasy przez internet – łatwiej, wygodniej, ale pod pewnym warunkiem

Nawet jeśli wśród nas jeszcze nie każdy się do tego przekonał, to jednak takie są fakty – coraz więcej osób decyduje się na transakcje drogą internetową. Mowa tu także o przedsiębiorcach oraz nabywanych przez nich kasach fiskalnych. To zdecydowanie wygodny i atrakcyjny sposób na uzyskanie urządzenia rejestrującego. O ile, oczywiście, weźmie się pod uwagę pewne kwestie, związane ze specyfiką tego typu technologii…

Potrzebujesz kasy fiskalnej? Skorzystaj z internetu!

Można zaryzykować stwierdzenie, że dziś mało która rozwijająca się firma nie sprzedaje swoich produktów bądź usług za pośrednictwem sieci wirtualnej. Wynika to z kilku kwestii: dostęp do internetu staje się coraz powszechniejszy, a ponadto e-commerce dostarcza wiele atrakcyjnych rozwiązań – skutecznych dla handlowców, atrakcyjnych dla konsumentów. Skoro obecnie w trybie online, siedząc w fotelu z laptopem, można znaleźć interesujący nas produkt, wszystkiego się o nim dowiedzieć, zapłacić za niego i sprawić, by ten szybko i bezpiecznie znalazł się pod drzwiami naszego domu – nawet, jeśli przybył do nas z dalekich stron – to trudno dyskutować z takimi atutami.

Podobnie jest z nabywaniem technologii sprzedaży. Współcześnie niejedna firma sprzedająca urządzenia rejestrujące posiada własny sklep internetowy. Dzięki niemu nie jesteśmy zmuszeni jeździć po punktach handlowych, w których zresztą możemy zapoznać się jedynie z częścią oferty dystrybutora. Na takiej stronie internetowej znajdziemy wszystkie proponowane produkty. Jesteśmy w stanie dokładnie je porównać i nierzadko zasięgnąć opinii innych użytkowników. Dochodzą często wygodne formy kontaktu z ekspertem (np. telefon, e-mail, live chat) oraz profesjonalne usługi (z pomocą w kwestiach formalnych, dostawą urządzenia, szkoleniem w zakresie jego obsługi czy jakimiś gratisami włącznie). Dlatego właśnie coraz popularniejsze stają się zakupy kas fiskalnych przez internet.

Kupujesz kasę przez internet? Nie zapomnij o tym!

To, że kasę fiskalną, podobnie jak wiele innych produktów, można łatwo zakupić przez internet, nie zmienia jednak faktu, że mówimy o szczególnym rodzaju urządzenia. W końcu podlega ono bezdyskusyjnym przepisom prawnym, które wpływają na kwestię wdrażania, obsługi i konserwacji tego typu technologii. Wystarczy wspomnieć, że kasę rejestrującą trzeba właściwie zarejestrować oraz zainstalować, w dodatku przestrzegając obowiązujących terminów. Co więcej, fiskalizacja urządzenia (niezbędna do późniejszej, prawidłowej pracy) może się odbyć wyłącznie za sprawą uprawnionego serwisanta. Ponadto, nie rzadziej niż co 2 lata kasa rejestrująca musi przechodzić przegląd techniczny, zaś w przypadku poważniejszej usterki – i braku urządzenia rezerwowego – sprzedaż towarów lub usług trzeba przerwać. Dlaczego o tym mówimy w kontekście zakupu przez internet?

Bowiem wszystkie te kwestie sprowadzają się do jednej ważnej rzeczy. Jeśli zakup kasy fiskalnej odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej firmy, której siedziba położona jest setki kilometrów od naszego przedsiębiorstwa, wtedy wymienione wyżej sytuacje mogą ulec pewnemu wydłużeniu czy utrudnieniu. A to z kolei, w zależności od przypadku, może czasem, niepotrzebnie, prowadzić do straty dodatkowego czasu i pieniędzy. Dlatego aby w pełni cieszyć się urokami transakcji internetowej, sprawdźmy wcześniej, czy lokalizacja firmy odpowiedzialnej za dany sklep internetowy nie znajduje się za daleko od naszej działalności.

Jeden komentarz do “Zakup kasy przez internet – łatwiej, wygodniej, ale pod pewnym warunkiem”

  1. sam miałem przyjemność kupić przez internet kasę rejestrującą 🙂 ale ja na szczęście zrobiłem wcześniej research, gdzie dana firma się znajduje 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj dobrą odpowiedź *