kasa fiskalna Innova Presto

Kasa dla działalności mobilnej? Innova Presto!

Różne dziedziny, różne działalności handlowe, a więc i różne technologie sprzedaży – normalne. Branża fiskalna musi dostosowywać swoje rozwiązania do różnych aspektów, kryteriów i wymagań dzisiejszych przedsiębiorstw. Jedną z cech szczególnych, określających każdą firmę, jest tryb pracy. Odłóżmy dziś na bok kwestię sprzedaży stacjonarnej i zajmijmy się handlem mobilnym. A jak handel mobilny – to Innova Presto.

O doborze właściwego urządzenia fiskalnego powinien zdecydować przede wszystkim charakter naszego biznesu. Bo to z niego wynikają poszczególne zapotrzebowania firmy. A z kolei o charakterze biznesu w dużej mierze decyduje tryb pracy, jaki przyjmujemy, prowadząc sprzedaż towarów lub usług. I tak oto jedne rozwiązania okażą się skuteczniejsze przy transakcjach w sklepie stacjonarnym, inne zaś dedykowane będą handlowi mobilnemu. Dziś skupiamy się na tych drugich – jakie one są? Najlepiej prześledzić je w oparciu o konkretny przykład. Kasa fiskalna marki Innova znakomicie tu pasuje.

Innova Presto – kompaktowa, wytrzymała i elegancka kasa fiskalna

Sprzedaż mobilna – handel obwoźny, transakcje wymagające dojazdu do klienta itp. – sprawia, że urządzenie fiskalne musi towarzyszyć nam w każdej podróży służbowej. W takich sytuacjach cechy kasy, które może normalnie nie miałyby aż takiego znaczenia, stają się oczywistymi priorytetami. Mowa o samej budowie. Presto jest typowym urządzeniem mobilnym – posiada niewielkie gabaryty, lekką konstrukcję i ergonomiczny kształt, ułatwiający pracę nawet wtedy, gdy kasa znajduje się w powietrzu, zajmując nasze obie ręce. Niewielkie rozmiary modelu marki Innova sprawiają, że z łatwością daje się on transportować lub przechowywać (zwłaszcza, że dodatkowo pozwala na zasilanie przy użyciu instalacji samochodowej). Jednocześnie, konstrukcja ta wykazuje odporność na intensywną eksploatację i częste zmiany środowiska pracy (przykład: sylikonowa nakładka na klawiaturę, chroniąca przed przypadkowym zalaniem). A co więcej: Presto jest kasą mobilną, jednak nie oznacza to, że nie sprawdzi się w sprzedaży stacjonarnej. Wręcz przeciwnie, okaże się idealna na stanowisko pracy o dość ograniczonej przestrzeni. Na domiar wszystkiego – w każdych warunkach dobrze się prezentuje, za sprawą eleganckiego, niebanalnego designu.

Elektroniczna kopia, klawisze funkcyjne, interfejsy – dopełnienie komfortu

Typowe „słodzenie” nie należy do charakteru tego bloga – niemniej, mówimy tu teraz o oczywistych atutach, z punktu widzenia zarówno zaawansowania technologicznego, jak i samej wygody pracy. Konkrety? Elektroniczna kopia paragonów, za którą idzie pełno korzyści dla podatnika: prostsze wykonywanie fiskalnych obowiązków (znika konieczność gromadzenia wielu papierowych wydruków), łatwiejsza obsługa mechanizmu drukującego (wymagającego instalacji tylko jednej rolki), wygoda zarządzania danymi (przenoszenie na komputer, archiwizacja, przeglądanie, utrzymanie w porządku) oraz możliwość ich dodatkowego zabezpieczenia (przeniesienie informacji na płytę DVD, pendrive’a itp.). Do tego dochodzą przyciski funkcyjne na klawiaturze, pozwalające zapisać skróty dla konkretnych towarów, usług i opcji kasy (przykładowo: realizacja raportu dobowego). To znacznie ułatwia prowadzenie sprzedaży i wykonywanie obowiązków przedsiębiorcy. No i oczywiście interfejsy – czym bez nich byłaby kasa fiskalna. Standardowe porty komunikacyjne – USB i RS-232 – umożliwiają współpracę z różnymi urządzeniami peryferyjnymi: komputerem, skanerem kodów kreskowych czy wagą elektroniczną, wedle potrzeb biznesu. Trudno myśleć o tych parametrach inaczej, jak o pakiecie rozwiązań dbających o komfort użytkownika.

 

Cóż, było trochę pochwał, jednak co by o nich nie mówić – są uzasadnione. Owszem, komuś mogłaby się nie spodobać liczba PLU – ale warto sobie zadać pytanie, czy większa jest w tym przypadku konieczna. Biorąc pod uwagę główne i peryferyjne zastosowania Presto oraz pozostałe atuty kasy – ma dużo do zaoferowania. A zwłaszcza dla działalności mobilnej.

Jeden komentarz do “Kasa dla działalności mobilnej? Innova Presto!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj dobrą odpowiedź *