Jaka kasa fiskalna do systemu

Kasa fiskalna do systemu. Jak wybrać takie urządzenie?

Wdrożenie w firmie systemu sprzedaży to doskonała propozycja dla tych działalności, którym zależy na usprawnieniu wielu czynnością związanych z obsługą klientów. Warto jednak pamiętać o tym, że w większości przypadków kluczowym elementem w rozwiązaniu tego typu będzie kasa fiskalna. W związku z tym, jakimi cechami powinno się charakteryzować urządzenie rejestrujące, które zostanie wdrożone w systemie sprzedaży?

Wygodne zarządzanie asortymentem

Bardzo często system sprzedaży jest instalowany w firmie po to, aby móc sprawnie zarządzać rozbudowanym asortymentem. Co za tym idzie, kasa rejestrująca, która ma działać w rozwiązaniu tego typu, musi zapewniać obsługę wielu produktów i usług. Nierzadko niezbędna okazuje się współpraca nawet z kilkudziesięcioma tysiącami PLU. Przy większej liczbie pozycji towarowych, np. około 100 000, warto już pomyśleć o drukarce fiskalnej.

Osobną kwestią jest to, że kasa przeznaczona do pracy w systemie może zaoferować zdefiniowanie grup produktów bądź usług. Wspomniana funkcjonalność ułatwia późniejsze zarządzanie rozbudowanym asortymentem, np. wprowadzenie promocji na konkretną kategorię towarów.

Połączenie z innymi elementami systemu

Kolejną cechą charakterystyczną rozwiązań systemowych, które są w dzisiejszych czasach wdrażane w wielu firmach, jest obecność różnych urządzeń elektronicznych. Mowa tutaj zarówno o wagach elektronicznych oraz czytnikach kodów kreskowych, jak i terminalach płatniczych, komputerach typu POS czy szufladach kasowych. Kwestia ta ma olbrzymie znaczenie przy wyborze kasy fiskalnej do systemu. Zamówiony model będzie bowiem musiał współpracować z pozostałymi elementami rozwiązania technologicznego. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić, jakie interfejsy obsługuje dana kasa. Model „systemowy” powinien posiadać różnorodne porty, które zapewnią płynną wymianę danych z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi.

Przechowywanie kopii paragonów fiskalnych

Archiwizowanie kopii paragonów fiskalnych, które są wystawiane przez kasę rejestrującą, to jeden z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. I co ważne, ma to także znaczenie w przypadku urządzenia do systemu. Pisząc wprost, warto rozważyć zamówienie modelu z modułem kopii elektronicznej. Technologia tego typu zagwarantuje zarówno automatyzację pracy, jak i mniejsze koszty eksploatacji. Co więcej, przy użyciu kasy z kopią elektroniczną będzie można znacznie lepiej zabezpieczyć istotne dane firmowe. Na rynku są jeszcze dostępne urządzenia, które przechowują wspomniane dokumenty w formie papierowej. Jednakże, zmiany w przepisach sprawią, że w niedługim czasie te modele wyjdą z użycia.

Jeden komentarz do “Kasa fiskalna do systemu. Jak wybrać takie urządzenie?”

  1. dobry wpis, ja właśnie musiałem zakupić kasę systemową i mój wybór padł na posnet neo xl ej – fajny model z funkcją kasowagi, czyli wygodnym połączeniem z szalką ważącą. polecam tym, którzy nie mają za dużo miejsca na ladzie oraz chcą szybko obsługiwać oba urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj dobrą odpowiedź *