Jaka kasa fiskalna do systemu

Kasa fiskalna do systemu. Jak wybrać takie urządzenie?

Wdrożenie w firmie systemu sprzedaży to doskonała propozycja dla tych działalności, którym zależy na usprawnieniu wielu czynnością związanych z obsługą klientów. Warto jednak pamiętać o tym, że w większości przypadków kluczowym elementem w rozwiązaniu tego typu będzie kasa fiskalna. W związku z tym, jakimi cechami powinno się charakteryzować urządzenie rejestrujące, które zostanie wdrożone w systemie sprzedaży?

Wygodne zarządzanie asortymentem

Bardzo często system sprzedaży jest instalowany w firmie po to, aby móc sprawnie zarządzać rozbudowanym asortymentem. Co za tym idzie, kasa rejestrująca, która ma działać w rozwiązaniu tego typu, musi zapewniać obsługę wielu produktów i usług. Nierzadko niezbędna okazuje się współpraca nawet z kilkudziesięcioma tysiącami PLU. Przy większej liczbie pozycji towarowych, np. około 100 000, warto już pomyśleć o drukarce fiskalnej.

Osobną kwestią jest to, że kasa przeznaczona do pracy w systemie może zaoferować zdefiniowanie grup produktów bądź usług. Wspomniana funkcjonalność ułatwia późniejsze zarządzanie rozbudowanym asortymentem, np. wprowadzenie promocji na konkretną kategorię towarów.

Połączenie z innymi elementami systemu

Kolejną cechą charakterystyczną rozwiązań systemowych, które są w dzisiejszych czasach wdrażane w wielu firmach, jest obecność różnych urządzeń elektronicznych. Mowa tutaj zarówno o wagach elektronicznych oraz czytnikach kodów kreskowych, jak i terminalach płatniczych, komputerach typu POS czy szufladach kasowych. Kwestia ta ma olbrzymie znaczenie przy wyborze kasy fiskalnej do systemu. Zamówiony model będzie bowiem musiał współpracować z pozostałymi elementami rozwiązania technologicznego. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić, jakie interfejsy obsługuje dana kasa. Model „systemowy” powinien posiadać różnorodne porty, które zapewnią płynną wymianę danych z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi.

Przechowywanie kopii paragonów fiskalnych

Archiwizowanie kopii paragonów fiskalnych, które są wystawiane przez kasę rejestrującą, to jeden z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. I co ważne, ma to także znaczenie w przypadku urządzenia do systemu. Pisząc wprost, warto rozważyć zamówienie modelu z modułem kopii elektronicznej. Technologia tego typu zagwarantuje zarówno automatyzację pracy, jak i mniejsze koszty eksploatacji. Co więcej, przy użyciu kasy z kopią elektroniczną będzie można znacznie lepiej zabezpieczyć istotne dane firmowe. Na rynku są jeszcze dostępne urządzenia, które przechowują wspomniane dokumenty w formie papierowej. Jednakże, zmiany w przepisach sprawią, że w niedługim czasie te modele wyjdą z użycia.

Jeden komentarz do “Kasa fiskalna do systemu. Jak wybrać takie urządzenie?”

  1. dobry wpis, ja właśnie musiałem zakupić kasę systemową i mój wybór padł na posnet neo xl ej – fajny model z funkcją kasowagi, czyli wygodnym połączeniem z szalką ważącą. polecam tym, którzy nie mają za dużo miejsca na ladzie oraz chcą szybko obsługiwać oba urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj dobrą odpowiedź *